BLOG A STŘÍPKY Z JCB

autor:

Vánoční video s hádankou. Uhodli jste?

autor: Led 3, 2020

Ozvěny Summer Campu 2019

Som učiteľkou angličtiny a na toto leto som si hľadala aktivitu, ktorá ma bude baviť, zaujímať a kde využijem aj angličtinu. Dozvedela som sa o Summer Camp v Bučovicích. Zistila som si viac informácii o predošlých ročníkoch, o aktivitách plánovaných na Summer Camp 2019 a bola som nadšená. Chcela som sa preto zapojiť do organizácie a realizácie, čo sa mi aj podarilo.

V pondelok, prvý deň, som spoznala skupinku, s ktorou strávim celý týždeň – deti od 10 do 15 rokov. Bola som milo prekvapená. Spolupracovali, zohrali sa, mali záujem o rôzne aktivity, o komunikáciu. V školách dnes na komunikáciu nezostáva veľa času a preto je super, že deti majú záujem o anglické letné kempy, kde praktizujú rozprávanie.

Ako to prebiehalo? Zoznámili sme sa, každý deň sme sa rozprávali o štátoch ako USA, Francúzsko, Anglicko, Taliansko, Kanada. Učili sme sa spolu slovnú zásobu o športoch ako napr. baseball, plávanie prostredníctvom obrázkov, pantomímy, hier. Každý deň so sebou priniesol niečo nové. Snažili sme sa u detí podnecovať komunikáciu v angličtine napríklad aj prostredníctvom skype rozhovoru s Angličanom, ktorý deťom odpovedal na ich zvedavé otázky.

A aký je môj celkový dojem z tohtoročného Summer Camp? Splnilo to moje očakávania. S chuťou som prišla a nadšená som odišla. Myslím, že ak mi to okolnosti dovolia, tak bez váhania do toho pôjdem zas a budem veriť, že v skupine nájdem znovu nadšené deti, ktoré budú ready to learn and speak English. 

Mgr. Monika Charvátová

A jak hodnotí summer camp koordinátorka a majitelka JCB?

Síla jazykářů tkví ve víře, že má smysl nezastavovat a neustále se vzdělávat. Stojí za to hledat tu nejlepší cestu a že právě samotná cesta může být cíl. Výuka v Jazykovém centru Bučovice a Slavkov u Brna není jen o učení se s učebnicí, jsou to naše životní mise, nás lektorů nabrané tvrdou pílí a těžké dřiny. Svoboda jednotlivých individualit životních postojů a názorů propojená hodnotami, které cítíme společně.

2. týden prázdnin byl opět zážitkovou angličtinou pro děti a byl úspěšný. Všem rodičům a dětem děkujeme za účast a lektorům Michaele a Monice za skvělou spolupráci a za letošní oživení novými aktivitami.

Zpětná vazba rodičů je pozitvní a každý rok přijdou stejné nebo nové děti a to nám dokazuje že odvádíme skvělou práci.

Gabriela Braunerová majitelka JCB

Hodnocení summer camp lektorkou M. Burianovou: 

Zábava a výuka angličtiny v jednom? Ano, přesně to je Summer Camp, který se opakovaně koná v Bučovicích v rámci místního Jazykového Centra. Letošní rok jsem měla možnost stát se lektorkou jedné ze skupin. Summer Camp probíhal v období od 8. 7. do 12. 7. 2019. Každý den byl pro děti naplánovaný pestrý program, který spojoval výuku angličtiny spolu se zábavnými venkovními aktivitami.

Jednotlivým dnům byly přiřazeny jednotlivé státy a děti se tak podívaly do Spojených států amerických, Anglie, Francie, Itálie a také do Kanady, přitom ale nemusely opustit Bučovice. V rámci aktivit si děti zahrály baseball, upekly si vlastní pizzu, i přes nepříznivé počasí navštívily místní koupaliště, zahrály si pétanque v zámecké zahradě a jako vzpomínku u na Summer Camp si namalovaly vlastní trička.

Z mého pohledu Summer Camp hodnotím velice vydařeně. Myslím si, že se nám podařilo děti naučit spoustě novým věcem a zároveň je zabavit. Přece jenom se jedná o prázdninovou aktivitu, a proto si to děti přišly především užít.

Jsem velice ráda, že jsem mohla být součástí něčeho tak skvělého a doufám, že jsme pro děti připravily nezapomenutelný týden, plný nových informací, zážitků, ale i kamarádů.

Michaela Burianová lektorka JCB

autor: Led 3, 2020

II. pololetí v JCB 2018

autor: Led 3, 2020

Týden otevřených dveří v JCB 15.1. – 19.1.2018

autor: Led 3, 2020