Blog JCB

Jak se dělá rozvrh

Jak vzniká rozvrh jazykovky

Dva semestry, 15 kurzů pro dospělé, přes 30 kurzů pro děti, individuálky, přípravy ke zkouškám a firemní výuka přičemž nejučenějším jazykem je u nás angličtina a hned za ní španělština, němčina, francouzština, italština, ruština a dokonce učíme i cizince česky.

Vyučují u nás čeští lektoři i rodilí mluvčí. Někteří rodiláci žijí v okolí, jiní přijíždí na jeden nebo více semestrů z různých koutů světa.

Semestr trvá 18 týdnů a toto období je výzvou jak pro studenty, tak pro lektory. Považujeme tyto týdny za dobu tréninku zdatnosti daného jazyka a již od začátku si vytyčujeme cíle, kterých chceme v daném semestru dosáhnout. Na tyto semestry se všichni lektoři připravuji během toho co silné jádro JCB sestavuje rozvrh a zařazuje studenty zhruba 4 týdny před začátkem semestru.

„Na svých cestách jsem získala různé zkušenosti v jazykových školách ať už jako student nebo lektor. V Austrálii se mi líbilo, jaké metody používají učitelé na výuku druhého jazyka převážně dětí přistěhovalců. V Asii jsem viděla, jak se učí velké skupiny cca 30 lidí ve třídě, jak studenti umí být disciplinovaní při studiu, kolik se toho dá naučit a jakým stylem. Ve Španělsku a v dalších evropských státech jsem byla zvyklá učit velmi malé děti, které se učily více jazyků zároveň již od útlého věku. V jižní Americe jsem pochopila, že na anglickém přízvuku až tolik nezáleží, hlavně že se domluvíte“.. říká Gábina, majitelka Jazykového centra

… “neustále hledám cesty, jak naši jazykovku držet na světové úrovni, dobře vycházet s lidmi a co nejefektivněji jim přenášet znalost cizího jazyka a nejnovější trendy učení se. Přichází mi zpětné vazby, které mi potvrzují, že to děláme na výbornou a výsledky jsou srovnatelné s jazykovými školami na světové úrovni. A to je pro mě důležité. Snažím se hledět vpřed a hledat nové výzvy jak v jazykovce, tak i v osobním životě. Proto také spolupracuji s lidmi, kteří mají podobné vize. Vím, že pro ně také důležité pracovat v komunitě moderních lektorů a rádi se učí nové věci. Společně s některými lektory z tymu plánujeme oblíbený letní Summer camp pro děti, na kterém jim přinášíme cesty do světových zemí přímo z Bučovic. Organizujeme  výuku ve firmách, dny otevřených dveří pro děti i dospělé, školní a další aktivity.

Od přihlášky k začátku pololetí

Od chvíle kdy vyplníte elektronickou přihlášku na webu se udá spousta věci v naší kanceláři. Za celou technickou podporu, grafiku a reklamu děkujeme lektorce angličtiny Michaele, která některé z vás svými výtvory na webu nebo na reklamních letácích upoutala natolik, že jste se rozhodli do toho jít s námi. Naše Gábi je papírová královna. Má několik složek, do kterých neustále zapisuje nové poznatky a nápady a kompletuje všechny záležitost JCB. Naštěstí většinu věcí má již v digitální podobě a všichni jsou propojení online. Ale proč o tom mluvíme? Protože přece takhle naše kurzy vznikají. Přes naši centrálu Gábi, která plánuje s ostatními kolegyněmi lekce právě pro vás.

Vaši přihlášku pak otevře lektorka angličtiny Kája a ta už s vámi naplánuje správný kurz a vyřídí všechny náležité formality a to vše bez toho aniž byste museli někam chodit. (tady by mohl zase být odkaz na rozvrh). Naplánuje s vámi ukázkovou hodinu nebo se s vámi setká přímo v jazykovce ještě před začátkem semestru. Kája má hned po Gábině největší přehled o všech třídách, aktivitách, kurzech a o všem co se kde šustne v JCB.

Plány a celé zákulisí si nosí Gábina v hlavě daleko déle. Ty nejlepší nápady totiž zrají. Plánování Summer campu je oblíbené téma našich lektorů po celý rok a sepsané nápady během roku se hodí hned po rozjezdu jarního semestru, kdy už chystáme program na tento příměstský tábor a další rozvrh na celé léto pro zájemce letních intenzivních kurzů. O tom ale příště.

Někdy to trvá

Poté co zkompletujeme přihlášky a kontaktujeme lektory, se kterými máme již dávno dopředu domluvenou spolupráci na další pololetí, plánujeme rozvrh a zapisujeme. Zařazujeme každého studenta dle jeho požadavků a potřeb. Naše italská lektorka Rosa jednou řekla: „Jste výjimeční tím, že zde šijete kurzy na míru místním lidem.“  Rozvrh se tedy tvoří dle vaší poptávky.

A hurá na studium

Jakmile vám zavoláme a potvrdíme si váš termín kurzu, máte naplánované!! Dorazí vám faktura na školné, email vám znovu připomene kdy, kde, proč a jak a pak už jen chodit, studovat, spolupracovat a trénovat. Studenti většinou chodí 1-2x týdně, někteří i víckrát. Čím víc, tím líp. A pak už to frčí: lektoři se připravují na vaše lekce. Zní to docela jednoduše, ale rozjet pololetí a umístit stovky studentů je fuška. Jsme vděční za náš devítičlenný tým lektorů, na které se můžeme vždy spolehnout. Při plánování každého pololetí si vyzkoušíme 6 profesí, 100 hodin plánování při 3-4 týdnech a minimálně 200 telefonních hovorů. Ale o učení během semestru až v dalším článku…

Zeptejte se nás

Jsme tu pro Vás

Odebírejte náš newsletter

Učíme se s Vámi už 10 let!

Jazykové centrum Bučovice

Legionářská 138, 685 01 Bučovice

prihlaska@jazyky-bucovice.cz

Jazykové centrum Slavkov u Brna

Koláčkovo náměstí 727, 684 01 Slavkov u Brna

prihlaska@jazyky-bucovice.cz

Sledujte sociální sítě

Odebírejte náš newsletter a soutěžte o hodiny ZDARMA v JCB