Blog JCB

Rodilý mluvčí Paul

Kanadský lektor zvedá úroveň angličtiny v Jazykovém centru Bučovice a Slavkov u Brna

Krásný předvánoční čas se letos nabízí v učebnách jazykovky s kanadským učitelem angličtiny Paulem Hoferem, kterého nám určila naše partnerská kanadská škola pro naše studenty JCB. Mladíkovi, kterého začátkem listopadu do České republiky konkrétně do Austerlitzu přitáhly rodinné kořeny steré 100 let, se zalíbilo usadit se do Vánoc v Bučovicích na centrále Jazykového centra Bučovice. Chce tak využít svých zkušeností učení angličtiny jako cizího jazyka a také nasát místní život a tradice.

Paul učí angličtinu jako svůj rodný jazyk, hovoří plynně německy a portugalsky, španělsky a učí se česky. Velmi oblíbený je v dětských skupinách – děti jsou z cizince nadšené, Paul to prostě s dětmi umí a navíc ho díky jeho plnovousu děti nazývají čert, takže Mikulášská nálada je zajištěna. Dospělí jsou také nadšení. Pro některé to může být první možnost komunikovat s cizincem – a dostávají k tomu možnost přímo v lekcích. Tato akce je výbornou příležitostí pro všechny, kteří se chtějí zlepšit v komunikaci v cizím jazyce a zbavit se ostychu.

Paul první týdny nahlížel na jazykové pokročilosti a výuku všech tříd a cizích jazyků, které vyučujeme, jak v Bučovicích, tak ve Slavkově u Brna a online. V dalších týdnech, ve spolupráci s našimi lektory skupin, aplikuje pro studenty komunikační aktivity v cizím jazyce, aby měli možnost „speakovat a sprechtit“. Dialogy o okolních vesnicích navíc přibližují Paulovi místní život a zvyky – a studentům dávají možnost popsat cizinci jejich každodenní život. Děti, které navštěvují Summer camp, mohly předvést vědomosti o kanadském maskotovi, medvědovi Kermode – protože s kanadskými lektory už se děti ze Summer Campu měly možnost setkat.

Paul navázal historkami o tom, jak bydlel půl roku v divočině v Kanadě a s medvědy se potkal. Dále nám rád vypráví o jeho rodině, která pochází z Rakouska-Uherska. Také se moc těší ze všech předvánočních oslav, které v česku probíhají a budou probíhat – Kanaďané jsou prostě společenští. Lektor s námi zůstává až do Vánoc a už teď se moc těší, že se zase brzy do Bučovic vrátí.  My už se v dalším pololetí těšíme na zkušenou lektorku Elien z Anglie, která má rodinu v BrněJ, ale o tom až příště.

Jménem Jazykového centra Bučovice a Slavkov u Brna bychom rádi popřáli krásné Vánoce vám, našim klientům – stávajícím, minulým i budoucím. Ať si všichni užijeme dny, které nás spojují napříč hranicemi, přes oceány a kontinenty. A pokud se vám tento pocit spojení s lidmi napříč celou planetou zalíbí a zatoužíte po zboření jazykových bariér i po Vánocích, zůstaňte věrní JCB, kde tyto bariéry budeme nadále bořit i v roce 2023.

Nový rok řada z nás vnímá jako příležitost začít od začátku. Existuje snad lepší impulz pro to začít se učit nový jazyk? Nicméně Nový rok není jen příležitostí pro nové začátky. Vy, kteří na svých jazykových schopnostech už dlouho pilně pracujete se teď můžete ohlédnout a být na sebe pyšní. Jen neusnout na vavřínech. Ať jste na tom jakkoliv, vám všem bychom rádi popřáli šťastný Nový rok!

Váš tým JCB

Zeptejte se nás

Jsme tu pro Vás

Odebírejte náš newsletter

Učíme se s Vámi už 10 let!

Jazykové centrum Bučovice

Legionářská 138, 685 01 Bučovice

prihlaska@jazyky-bucovice.cz

Jazykové centrum Slavkov u Brna

Koláčkovo náměstí 727, 684 01 Slavkov u Brna

prihlaska@jazyky-bucovice.cz

Sledujte sociální sítě

Odebírejte náš newsletter a soutěžte o hodiny ZDARMA v JCB