Summer camp

Jeden den na baseballovém hřišti téměř jako v U.S.A.

Angličtina je úzce spojená se všemi sporty a v první řadě můžeme jmenovat baseball, který se postupně rozšířil z Anglie do USA, kde jeho popularita rapidně rostla. Právě v Americe se zrodila liga profesionálních baseballových klubů, a proto k tomuto sportu neodmyslitelně patří i samotná angličtina. Převažuje právě ta Americká. Proto jsme během našeho příměstského táboru s angličtinou navštívili Pelikány. Představili nám pravidla hry (samozřejmě v anglickém jazyce) a samotnou hru jsme si mohli vyzkoušet. Nasadili jsme si helmu, vzali pálky a utíkali na hřiště odpalovat míčky. Po náročném tréninku jsme rozdělali oheň a grilovali (anglicky BBQ, které samozřejmě patří k americké kultuře).

Oddíl Pelikánů existuje od roku 1982, kdy začínal v softbalových soutěžích. Od roku 1990 hraje baseball na svém domácím hřišti v areálu Základní školy 711 Bučovice. Pelikáni dosáhli mnoha úspěchů i s umístěním na mistrovství ČR. Žákovské kategorie pravidelně bojují o umístění v krajských soutěžích. Od roku 2020 hraje oddíl mužů 1. ligu a oddíl žáků hraje zápasy v rámci Jihomoravského krajského přeboru. Nejeden z našich malých angličtinářů začal s Pelikány pravidelně trénovat, a to právě po tréninku baseballu s naší třídou.

Pelikánům děkujeme za spolupráci.

Podívejte se na video, jak se děti dobře bavily!

Líbí se vám co děláme?

Chcete své děti také přihlásit na letní tábor v angličtině? Pošlete přihlášku již dnes a rezervujte svým dětem nezapomenutelný zážitek v okolí Bučovic a Slavkova u Brna.

Přejít na Summer Camp