Město Bučovice

A život kolem s Jazykovým centrem

Město Bučovice je skvělým místem nejen pro aktivní odpočinek, ale i pro nauku o historii. První zmínky o tomto městě pochází z roku 1322. K nejznámějším památkám patří renesanční zámek, zámecký park, kostel nebo náměstí. Díky tomu, že se Jazykové centrum Bučovice nachází blízko centra, můžeme využít spoustu míst pro jazykové aktivity s dětmi.

Lesopark Kalvárie je skvělým útočištěm pro sportovní aktivity, seznamovací hry, honbou za skrytým pokladem a další. Po rekonstrukci přilákal ještě více návštěvníků, děti hlavně ocení dětské hřiště.

V roce 2007 bylo postaveno vyhřívané koupaliště v Bučovicích. Toto je bezpochyby jedno z nejoblíbenějších míst všech dětí (nejen našich angličtinářů). Koupaliště navštěvujeme pokaždé, když probíráme Austrálii. Věnujeme se vodním aktivitám. Základem jsou pravidla první pomoci ve vodě podle nám ne tak úplně známých pravidel, které se učí děti v Austrálii.

Využíváme také beachvollejbalové hřiště nebo cvičíme jógu na trávě.

Zámek navštěvujeme moc rádi, protože nabízí široké využití. Když se bavíme o Francii, kterou probíráme na letním táboře, jdeme dětem ukázat tryskající fontánu a hrajeme pétanque v zámecké zahradě.

Muzeum Bučovice se může pyšnit novou moderní expozicí, vyrobit si můžete modely, najdete zde interaktivní farmu apod. Pro starší angličtináře je skvělá expozice muzea s anglickým výkladem. Navíc zaměstnanci muzea pro nás každoročně připravují zajímavý workshop. Koho ještě nenapadlo vzít děti do Muzea v Bučovicích, tak neváhejte – bavit se bude celá rodina.

A že se učíme o historii, můžeme doložit touto fotografií. Jeden ročník Summer campu se pan Kotyza oblékl do dobového vojenského kostýmu. Přitáhl s sebou dělo a v zámecké zahradě jsme několikrát vystřelili – to byl zážitek!

V Bučovicích se prostě nenudíme. Kromě zmíněných míst navštěvujeme třeba i hasiče, Padělky basketball, bývalé fotbalové hřiště v aleji, jezdíme na kole nebo na koních v Čerčíně, a když je potřeba, využijeme prostory DDM.

Každý rok připravujeme nový program pro malé angličtináře, kteří se účastní letního tábora. A podle toho také vybíráme aktivity a vhodné lokality v okolí. Tématem je vždy cestování po jednotlivých zemích a jsou místa, která děti tak milují, že si bez nich Summer camp nedokáží představit.

Přesvědčit se o tom můžete v našich videích:

Líbí se vám co děláme?

Chcete své děti také přihlásit na letní tábor v angličtině? Pošlete přihlášku již dnes a rezervujte svým dětem nezapomenutelný zážitek v okolí Bučovic a Slavkova u Brna.

Přejít na Summer Camp