Blog JCB

Cizí jazyky přes léto

Cizí jazyky i přes léto

Všichni už se těšíme na léto! Období sluníčka, vody, volna a odpočinku. Přestože se my v JCB se také nemůžeme dočkat zaslouženého letního odpočinku, chceme si udržet to, co jsme se přes rok naučili a na čem jsme makali. Nebojte se ale, nesedíme celé léto nad knížkami a neučíme se slovíčka nazpaměť, jdeme na to chytře! Abychom si udrželi vědomosti, ale zároveň měli možnost si odpočinout a načerpat novou energii.

Jak se tedy udržovat přes léto a při tom si odpočinout? Jednoduše! Snažíme se zakomponovat procvičování cizích jazyků do každodenního života. Tím pádem nezapomeneme to, co jsme se již naučili, přiučíme se něco nového a k tomu si ještě stihneme odpočinout. Jak se tedy udržovat?

Poslech

Pusťte si film, seriál, nebo třeba i video na Youtube v daném jazyce – pokud jste začátečník, nastavte si české titulky, pokud už jste machr, můžete zkusit titulky v daném jazyce, ať víte, jak se slova správně píší, nebo titulky úplně vypnout!

Začátečníkům doporučujeme se dívat na něco, co už znají – nemusí se tolik soustředit na děj a lépe se pak soustředí na jazyk.

Čtení

Přečtěte si v daném jazyce knížku. Nesnažte se překládat slovo od slova, ale pokuste se pochopit kontext. Pro začátečníky opět platí, že je lepší číst něco, co již znají a důležité je také vybrat si ze začátku knížku napsanou jednoduchým jazykem a postupně přecházet na těžší úroveň.

A pokud vás knížky nebaví, zkuste třeba anglický článek na internetu nebo příspěvky na sociálních sítích.

Psaní

Čtení a psaní jdou ruku v ruce. Díky čtení v daném jazyce máte bohatou slovní zásobu, kterou můžete využít! Zkuste někomu napsat v létě dopis nebo pohled v daném jazyce. A pokud nemáte komu, zkuste psát pro sebe – příběhy nebo deníček jsou ideálním startem.

Mluvení

Při procvičování mluveného projevu platí čím více, tím lépe. Takže mluvte! Třeba s kamarádem, partnerem, rodiči nebo sami se sebou. Když se díváte na film, zkuste opakovat věty – ustálíte si tím výrazy v daném jazyce a budete si jistější.

A ze všeho nejdůležitější … nebojte se! Každý dělá chyby! Buďte hrdí na to, co jste se již naučili a na úsilí, které jste do učení daného jazyka vložili.

Léto v JCB

Pokud ale chcete zapracovat na své jazykové úrovni i přes prázdniny, dveře v JCB jsou otevřené! Naše letní kurzy probíhají dle domluvy – kurz vám ušijeme na míru.

 

V létě také probíhá v JCB letní výukový program pro děti Summer Camp. Vše probíhá v angličtině s českým lektorem a rodilými mluvčími z Británie. Neváhejte a zažijte s námi léto v jazykovce!

Zeptejte se nás

Jsme tu pro Vás

Odebírejte náš newsletter

Učíme se s Vámi už 10 let!

Jazykové centrum Bučovice

Legionářská 138, 685 01 Bučovice

prihlaska@jazyky-bucovice.cz

Jazykové centrum Slavkov u Brna

Koláčkovo náměstí 727, 684 01 Slavkov u Brna

prihlaska@jazyky-bucovice.cz

Sledujte sociální sítě

Odebírejte náš newsletter a soutěžte o hodinu ZDARMA v JCB