

Každý rok si vychovatelky školní družiny zvou mezi své prvňáčky lektorky z Jazykového centra Bučovice. Letos mezi děti zavítala Gabriela „Gába“ Braunerová, majitelka a lektorka Jazykového centra Bučovice, kterou mnohé děti znají z kurzů, příměstských táborů nebo dalších anglických akcí ve městě.
Přivítání bylo srdečné. Už při příchodu se ze tříd ozývalo: „Hello, Gábi!“ nebo „Hello, Summer Camp English!“ Mezi dětmi byly i známé tváře z anglických kurzů jazykovky nebo z předchozích ročníků Summer Campu.
Letošní návštěva byla zároveň malou ochutnávkou letního programu. Děti si hravou formou procvičily fráze I like, I don’t like a I don’t mind, povídaly si o sportech a oblíbených aktivitách, zpívaly, hrály pohybové hry a pracovaly s obrázky i pracovními listy.
Ve skupině byly děti s různými zkušenostmi s angličtinou, přesto se zapojili úplně všichni. Silnější žáci pomáhali slabším a společně si nové fráze procvičili tolikrát, že si je určitě dlouho zapamatují.
„Myslím, že se jim dnes večer budou ještě opakovat v hlavě I like, I don’t like a I don’t mind,“ smála se po skončení programu Gabriela.
Celé odpoledne probíhalo téměř výhradně v angličtině. O to větší radost měla lektorka z poznámky jedné holčičky na závěr. Když po programu promluvila česky, překvapeně řekla: „Já jsem si myslela, že česky neumíte.“
Na závěr si děti prohlédly videa z minulých ročníků Summer Campu a dozvěděly se, co je čeká letos. Letošní tábor ponese téma podnikání. Děti si vyzkouší fungování vlastní firmy a výsledky své práce představí veřejnosti během malého marketu 16. července před zahradním centrem. Chybět nebudou ani anglické písničky za doprovodu pana učitele Petra Koudelky.
Těšíme se na všechny malé podnikatele i angličtináře!
